Bielsko-Biała segreguje oleje jadalne.

Od 1 marca mieszkańcy Bielska-Białej nie w dwóch, w ale 100 miejscach będą mogli oddawać zużyty olej do recyklingu. Dzięki podpisanej umowie uciążliwy odpad kuchenny zamieni się w paliwo dla samochodów i samolotów, a przy okazji zyska przyroda.

16 lutego miasto Bielsko-Biała zawało umowę z Trafin Oil PL Sp. z o.o., której to firmy zadaniem będzie dostarczenie pojemników na zużyty olej jadalny oraz obsługa pojemników służących do gromadzenia zużytych substancji. Umowa podpisana została na okres 4 lat.
Wraz z podpisaniem umowy rozszerzamy możliwość selektywnego zbierania wszystkich olei jadalnych i tłuszczów, których używamy w domu podczas przygotowywania żywności. Do tej pory wszystkie Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bielsku-Białej wyposażone są w pojemniki do selektywnego zbierania olejów jadalnych. Od marca zużyty olej będzie można oddawać w 100 miejscach. Dzięki temu mieszkańcy pozbędą się uciążliwego odpadu, a środowisko będzie mniej zanieczyszczone - podkreślił zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia.
W ramach pilotażu na terenie miasta ustawionych zostanie około 100 pojemników służących do gromadzenia zużytych olei jadalnych. Wszystkie lokalizacje pojemników pokazane zostaną nie tylko na stronie internetowej www.czystemiasto.bielsko-biala.pl, ale również na specjalnej mapie Bielska-Białej, udostępnionej przez Trafin Oil PL Sp. z o.o. Pierwsze pojemniki pojawią się w mieście już w marcu. Lista lokalizacji nie jest zamknięta i będzie poszerzana.
Przypominamy, że pojemniki służące do selektywnej zbiórki zużytych olei jadalnych są cały czas dostępne w dwóch Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanych na terenie naszego miasta.
Więcej informacji na stronie: https://www.segregujolej.pl/

Bielsko-Biała segreguje olej jadalny.