Bielszczanie czerpią korzyści z zaoszczędzonej energii!

Bielszczanie czerpią korzyści z zaoszczędzonej energii!
Bielszczanie czerpią korzyści z zaoszczędzonej energii!

Prawie pół tysiąca gospodarstw bierze udział w programie „Energia na miarę” współrealizowanym przez Urząd Miasta Bielsko-Biała. Od jego rozpoczęcia minął już rok. W ramach budowania świadomego podejścia do zarządzania energią elektryczną i cieplną w domach, wspólnie z doradcami energetycznymi, mieszkańcy mieli możliwość porozmawiać o swoim sposobie zarządzania energią, a także znaleźć proste i niedrogie rozwiązania pozwalające na jej lepsze wykorzystanie. Każde gospodarstwo otrzymało także energetyczny pakiet, dzięki któremu możliwe było wdrożenie pierwszych zmian.

Dobre nawyki, a co za tym idzie, zmiany w zużyciu energii, wcielone w życie od momentu dołączenia do programu w ubiegłym roku mogą teraz przynieść dodatkowe korzyści! Nadszedł czas na przekonanie się, jakie oszczędności energii udało się osiągnąć w poszczególnych gospodarstwach. Zachęcamy wszystkich uczestników programu do przekazywania informacji o wypracowanych oszczędnościach. W konkursie „Energia na miarę” czekają na Państwa wartościowe nagrody, które zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

- oszczędzanie energii elektrycznej,

- oszczędzanie energii cieplnej.

Nagrody główne otrzyma 3 uczestników w każdej z dwóch kategorii. Będzie to sprzęt małego AGD, o wartości ponad 500 zł. Na pozostałych czekają nagrody dodatkowe, czyli drobne sprzęty energooszczędne dla pierwszych 50 osób, które przekażą swoje dane w ramach konkursu. Liczba nagród limitowana! 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie[i] jest przekazanie do 31 czerwca 2023 r. informacji o zużyciu i opłatach za energię elektryczną i cieplną w Państwa gospodarstwie domowym w okresie od 1 maja 2022 r. do 30 kwietnia 2023 r. na podstawie otrzymanych rachunków. Dane zostaną porównane z informacjami przekazanymi w 2022 r. w ramach spotkania z doradcą energetycznym oraz przeliczone na procentowe oszczędności.

W jaki sposób będzie można przekazać informacje?

Zgłoszenie oszczędności będzie możliwe:

- za pomocą FORMULARZA – będzie on dostępny na stronie internetowej programu Energia na miarę oraz przekazany bezpośrednio do Państwa drogą mailową. Dzięki temu będzie można najszybciej przekazać do nas informacje samodzielnie.

- za pomocą ROZMOWY TELEFONICZNEJ – skontaktujemy się z tymi, którzy nie przekazali swoich danych elektronicznie. Dzięki temu dane zostaną przekazane w bezpośredniej rozmowie.

Całość programu jest finansowana ze środków unijnych.  W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za realizację programu. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer: +48 12 429 17 95 lub mailowo pisząc na adres: biuro@pnec.org.pl. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie: http://www.pnec.org.pl/pl/energianamiare. Dostępny jest tam również regulamin konkursu i wszystkie ważne informacje.