Wracają miejskie rowery

BBbiki, czyli rowery miejskie - wróciły. Są już na swoim miejscu po zimowej przerwie. System wypożyczalni rowerów ruszył z początkiem kwietnia. W 24 stacjach rozmieszczonych w całym mieście czekają 192 jednoślady.

Wykaz i lokalizacje zielonych rowerów można znaleźć na stronie internetowej https://bbbike.eu/mapa-stacji.html

Aby skorzystać z Bbbajka, należy:

 zarejestrować się na stronie www.bbbike.eu lub przez terminal stacji,  zaakceptować regulamin i wpłacić 10 zł (minimalna kwota doładowania) na swój osobisty rachunek klienta w systemie BBbike.

 Po rejestracji LOGIN i PIN otrzymamy e-mailem. PIN możemy zmienić po zalogowaniu, w panelu użytkownika.

 Opłaty za korzystanie z BBbike są pobierane zgodnie z tabelą opłat w sposób automatyczny z rachunku klienta, który można doładowywać za pośrednictwem systemu płatności internetowych (PayU). Rachunek jest aktywny, to znaczy, że możemy realizować wypożyczenia, jeśli mamy na nim więcej niż 4 zł.

Natomiast aby wypożyczyć rower Bbbike, należy podejść do terminala na wybranej stacji BBbike, uruchomić go i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Następnie na klawiaturze wpisać numer zamka, przy którym znajduje się rower, który chcemy wypożyczyć (od 1 do 14). Na wyświetlaczu pojawi się też kod do linki zabezpieczającej (niezbędny w sytuacji, kiedy konieczne jest zablokowanie roweru poza stacją). Kod trzeba zapamiętać lub zweryfikować w aplikacji mobilnej. Po wykonaniu tych czynności, podchodzimy do roweru, naciskamy sensor blokady zwalniającej elektrozamek i możemy cieszyć się jazdą. Więcej na temat systemu i warunków korzystania z niego na stronie https://bbbike.eu/

fot. Paweł Sowa/UM BB