Złota Jesień - pod hasłem „Dżulka szanuje energię i chroni klimat”:

Trwa 13 edycja konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”. Do konkursu zgłosiło się 69 placówek oświatowych. 

 

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości na temat różnorodności biologicznej i potencjału przyrodniczokrajobrazowego miasta Bielska-Białej oraz propagowanie postaw proekologicznych w lokalnym środowisku oświatowym. Konkurs ekologiczny „Szanuj energię, chroń klimat” organizowany jest przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Wydział Ochrony Środowiska i Energii we współpracy z Wydziałem Gospodarki Odpadami i partnerami merytorycznymi: Zakład Gospodarki Odpadami S.A. Bielsko-Biała, PreZero Bielsko-Biała S.A., AQUA S.A. Bielsko-Biała, Leroy Merlin Bielsko-Biała, Flojamo, Nadleśnictwo Bielsko, Kino Helios Bielsko-Biała.

 

Konkurs został podzielony na 4 okresy, nawiązujące do pór roku. W każdym z tych okresów należy wykonać minimum 1 zadanie ekologiczne, w wybranych lokalizacjach, którymi są: - interaktywna wystawa „EkoEksperymentarium” w Punkcie 11 - ścieżki oraz obiekty edukacyjne, powstałe w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała – etap I i II”

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, dokumentujących zadania wykonane przez przedszkola i szkoły w ramach pierwszego okresu “Złota Jesień” - pod hasłem „Dżulka szanuje energię i chroni klimat”